Reklama Gora

Video

 

 

POLECAMY

Polecamy  Biuletyn PRP - Numer

Najnowsza książka "Operacja Terror" już w sprzedaży. Do książki załączony jest na płycie DVD film fabularny pod tym samym tytułem. Zapraszamy!

W ramach spotkań klubów Najwyższego Czasu, w środę 20 czerwca 2012, w sali Muzeum Niepodległości, odbyło się spotkanie czytelników czasopisma z znanym publicystą specjalizującym się w historii zbrodni komunistycznych i autorem książki „Bestie”...

poświęconej bezkarnym komunistycznym zbrodniarzom Tadeuszem M. Płużańskim (synem ofiary komunistycznych represji).

http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/s720x720/545316_337264949682686_878240906_n.jpg

 


Podczas spotkania Płużański przybliżył słuchaczom zagadnienia pobytu i działalności konspiracyjnej Pileckiego w Auschwitz, okupowanej przez komunistów Polsce, więzieniu komunistycznym (Pilecki uznawał że oprawcy komunistyczni byli o wiele bardziej okrutni niż naziści).

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/579848_337264693016045_1839025160_n.jpg

 


W trakcie swej niezwykle zajmującej prelekcji Płużański potępił Seweryna Blumsztajna z gazety wyborczej który plugawie nazwał bohaterów Polski żołnierzy wyklętych bandytami. Zdaniem publicysty powszechna akceptacja brudnych kłamstw Blumsztajna świadczy o tym że III RP ma swoje korzenie w stalinowskiej „Polsce”. Że elity III RP wywodzą się z środowiska komunistycznych oprawców i kolaborantów. Zdaniem publicysty Najwyższego Czasu okrągły stół zapewnił elitom post sowieckim i ich dzieciom funkcjonowanie w dobrobycie. Dzięki układowi okrągłostołowemu środowisko spadkobierców komunistycznych zbrodniarzy i kolaborantów ma główne media i pieniądze (czyli realną ukrytą w cieniu władze nad Polską). W wyniku kontraktu komunistów i ich agentury zbrodnie komunistyczne nie zostały ukarane, zapewniono bezkarność zbrodniarzom, uniemożliwiono mówienie prawdy o zbrodniach komunistów.

 


Książka „Bestie” została przemilczana w mediach bo naruszała interesy klasy rządzącej mającej korzenie w PRL. Symbolem tych korzeni są fotografie komunistycznych morderców są umieszczone na okładce książki: Heleny Wolińskiej (żony Włodzimierza Brusa którego znajomym był dziennikarz gazety wyborczej Waldemar Kuczyński), Stefana Michnika i Samuela Morela. Na kartach „Bestii” autor opisał dziś żyjących komunistycznych oprawców: śledczych, katów, sędziów i prokuratorów (w tym i oprawców Pileckiego). Autor książki zwrócił uwagę że w współczesnej Polsce produkowane są tylko takie filmy i spektakle które nie naruszają interesów środowiska bliskiego komunistycznym oprawcom. W filmie Bugajskiego o Fieldorfie nie ma Wolińskiej, w sztuce Bugajskiego o Pileckim komunistycznym oprawcom przypisane są dylematy moralne. Podobnie w swej książce Płużański opisał jak współczesne media ukrywają prawdę o zbrodniach komunistycznych. Płużański przypomniał przy tym że sędziowie i prokuratorzy komunistycznej „Polski” byli świadomi swych zbrodni. Często byli absolwentami prawa w II RP, żołnierzami AK. Wydawali wyroki na swoich kolegów z konspiracji. Robili to głównie dla pieniędzy a nie z pobudek ideowych (przed wojną nie angażowali się w ruch komunistyczny).

 


Publicysta Najwyższego Czasu uznał za skandal to że współczesna Polska nie pamięta o zbrodniach komunistycznych. Do dziś nie przeprowadzono ekshumacji pomordowanych polskich patriotów pochowanych w zbiorowej mogile na Powązkach. Wynikało to z tego ze elitom III RP zależy na gloryfikowania takich bandytów jak Jaruzelski, i przemilczaniu prawdziwych polskich patriotów. Płużański za skandal uznał też wysokość emerytur zbrodniarzy komunistycznych, zdecydowanie wyższych od emerytur ofiar i rodzin ofiar komunizmu (które dziś żyją w nędzy). Do innych skandali będących przykładami patologii niszczącej Polskę publicysta zaliczył: sprzeciw UE przed uznaniem Pileckiego za bohatera (wynikający z prokomunistycznych sympatii polityków UE), antypolskie działania przemysłu holocaust, uniemożliwianie ekstradycji do Polski zbrodniarzy komunistycznych z powodu ich żydowskiego pochodzenia, troskę władz III RP o pomniki gloryfikujące zbrodniarzy komunistycznych, .Przyczynę tych patologi Płużański widział w tym że potomkowie zbrodniarzy komunistycznych odziedziczyli po przodkach głęboką nienawiść i pogardę do Polski i Polaków. Są do dziś bardzo zangażowani w obronę w zapewnienie bezkarności swoim zbrodniczym rodzicom i dziadkom, w likwidowanie niepodległości znienawidzonej Polski.

 


Przed i po prelekcji historyka można było na stoisku księgarni wysyłkowej Najwyższego Czasu kupić książki autorstwa publicystów tygodnika.

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/s720x720/542346_337265339682647_1573497713_n.jpg

 


Zapis spotkania ma zostać opublikowany na http://blogpress.pl/.

http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/s720x720/208992_337265833015931_1363408373_n.jpg

 


Jedynym mankamentem była niedostateczna informacja o spotkaniu. Warto było by stworzyć listę mailingową (wzbogaconą o system powiadamiania przez portale społecznościowe i telefonie komórkową) informująca o takich prelekcjach (a także o manifestacjach, ciekawych audycjach czy artykułach, nowościach książkowych).

 


Jan Bodakowski

książkę „Bestie” Tadeusza M. Płużańskiego (papierową lub e-book – co jest doskonałym pomysłem dla Polaków za granicą) można zakupić w http://sklep-niezalezna.pl/pl/searchquery/bestie/1/full/5?url=bestie

Breadcrumbs

Radio Pomost

Sorry this page uses a flash based native radio and needs adobe flash 10+ support.
Download Flash here.

ReklamaWszystkie teksty zawarte na tej stronie mog być wykorzystane tylko za zgodą autora strony, lub autora tekstu

Wykorzystanie bez zgody, oznacza zamanie praw autorskich, grożące sankcjami prawnymi

Copyright Radio Pomost Arizona © 2013.